Google nabízí více než 2,7 milionu dolarů lidem, kteří úspěšně zneužijí Chrome OS

 2014-01-27 00:00:00
 Dmitry Burobin
Google nabízí více než 2,7 milionu dolarů lidem, kteří úspěšně zneužijí Chrome OS

Od oficiálního vydání Chrome OS Google nepřestává přesvědčovat všechny, že tento operační systém je neuvěřitelně bezpečný a lze jej použít pro libovolný úkol. Ve svém blogu, společnost oznámila, že zaplatí 2,71 milionu dolarů lidem, kteří budou schopni hacknout tento operační systém. Aby vývojáři a programátoři mohli soutěžit o peníze musejí jet na konferenci o bezpečnosti CanSecWest ve Vancouveru, která se bude konat v březnu tohoto roku.

Kritéria, podle kterých Google bude hodnotit účastníky jsou vysoce specifické. Vývojáři a hackeři nemají dostat zaplaceno za jakékoliv nabouraní do systému. Google zavedl stupně vloupání, a podle těchto stupňů se budou vypisovat odměny:

  • - $110 000: kompromitace na úrovni prohlížeče / systému v režimu neoprávněného uživatele nebo v režimu autorizovaného uživatele, při útoku přes webové stránky.
  • - $150 000: kompromitace přes webové stránky v režimu neoprávněného uživatele s průběžním restartováním.

Google rovněž zváži o udělení odměny za demonstraci působivých způsobů hackování systému. Účastníci budou mít možnost vybrat, které zařízení budou hackouvat: Acer C720 s procesorem Haswell nebo HP Chromebook 11 s ARM-chipsetem.

Registrace se bude konat do 17:00 tichomořského času 10. března. Je třeba se zaregistrovat písemně na e-mailem security@chromium.org.

zdroj: www.9to5google.com

Systém Orphus
Napište komentář.
Celkem komenrářů(0)