10 nástrojů pro ulehčení práci s CSS3.

 2012-01-28 00:00:00
 Dmitry Burobin

CSS3 přidal skvělé změny do specifikace CSS. Pomocí něj můžeme vytvořit nádherné efekty na stránkach. V daném článku Vás seznámim s 10 nástroji, které Vám určitě pomužou s CSS3.

CSS Pie

Bohužel, Internet Explorer 6/8 praktický nepodpoduje CSS3. Ale někteři zákazníci, při tvorbě stránek, můžou požádat, aby stránky vypadali stejně jak v IE tak i v ostatních prohlížečích. V daném případě Vám pomůže CSS3 Pie, umožňuje používat skoro všechny funkce CSS3 v IE.

CSS_Pie

CSS3 Builder

Pomocí dané aplikace můžete konstruovat CSS3 odbélníky vizuálně, používa rozhraní podobné jako Photoshop. Šetři čas.

CSS3 Builder

Generátor odstínů CSS3

Velice jednoduchý nástroj pro vizuální tvorbu CSS3 odstínů. Jakmilé dokončíte hned můžete uložit kód do vašého souboru stylů.

CSS3 shadow

Cascader

Tento nástroj není určen jenom pro CSS3. Cascader analyzuje kód HTML, odhaluje vnořené vlastností CSS, odstraňuje je u HTML kódu a přídává do samostatné tabulky stylů. Velice užitečný nástroj pro ty, co se přidřují rozděloání kódu.

Cascader

Border-radius

Vlastnost border-radius je jednou z nejpopulárnějších v CSS3. Tento nástroj umožňuje rychle vytvořit obdélnik s zaoblenými rohy a dostat odpovídající kód CSS3.

Border-radius

ButtonMaker

CSS3 otevíra možnost pro vytváření velice pohledných tlačítek. Daný nástroj ulehčuje proces jejich tvorby, je třeba vybrát barvu a zvolit si poloměr zaokrouhlení úhlů a hned dostanete hotový kód.

ButtonMaker

CSS3 Generator

Potřebujete pomoct s CSS3? Daný nástroj je velice pohodlný generátor, který umožňuje vytváření definice populárních CSS3 vlastností. Například: @font-face, RGBA, text-shadow, border-radius...

CSS3 Generator

Modernizr

Modernizr je malý skript, který určuje podporu CSS3 a přidáva třídy k prvkům HTML, které umožňují ukázat určitou funkčnost prohlížečů v tabulce stylů. Například, jestli prohlížeč nepodporuje četné pozadí, pak třída no-multiplebgs bude přidána k prvku html. Zajišťuje zpětnou kompatibilitu kódu.

Modernizr

Podpora HTML5 a CSS3

Chcete vědět, podporuje či ne Internet Explorer 8 vlastnost text-shadow? Koukněte se do tabulky, která obsahuje informaci o všech základních prohlížečích.

HTML5 and CSS3

Tvorba CSS gradienu

Zadejte potřebnou barvu a kokněte jestli máte to co jste chtěli. Když ano, tak si okopírujte kód do svého projektu.

CSS Gradient

CSS3 Please

CSS3 Please Vám umožňuje kopírovat většinu definici CSS3.

CSS3 Please

CSS3 tahák

Při práci tabulky s nápovědy velice pomáhají, abyste mohli rychle vzpomenout syntaxu potřevné vlastností. Smashing Magazine připravil pro Vás tahák CSS3, kterí můžete stáhnout a vytisknout.

CSS tahák

Zdroj: www.catswhocode.com/blog/10-useful-tools-to-simplify-css3-development

Systém Orphus
Napište komentář.
Celkem komenrářů(0)