5. Článek – Doplnění ke třetímu článku. Alternativní metoda instalace lokálního serveru “PHP Developer Pack” a instalace na Linux.

 2011-11-05 00:00:00
 Dmitry Burobin
Série článků:
1) Instalace Apache 2.2.19+MySQL 5.5.13+PHP 5.3.8+phpmyadmin 3.4.3.1 (+video k tomuto článku).
2) Doplnění ke třetímu článku. Alternativní metoda instalace lokálního serveru “PHP Developer Pack” a instalace na Linux.

Jelikož se množí otázky kolem ruční instalaci lokálního serveru, tak v tomto článku Vás seznamim s balíčkem PHP Developer Pack, který nainstaluje Apache,php,MySQL a phpmyadmin za Vás. Tento článek je určen hlavně těm, kterým se vůbec nepodařila ta ruční instalace ani s moji pomoci, protože jsem zásadně pro ruční instalaci, jelikož budete vědět kde, jak a co se konfiguruje v tomto serveru.

Co rozebereme:

1) Odkud stáhnout PHP Developer Pack.
2) Jak nainstalovat.
3) Instalace lamp serveru na Linux.

Odkud stáhnout.

Stáhněte si pdp5_2_14 - Windows binary installer odsud.

Jak nainstalovat.

Instalace je velice jednoducha, pustíte instalačku a ukažete cestu . Obrácite se na lokální server na stejnou adresu http://localhost změní se jenom cesta do phpmyadmin http://localhost/myadmin. Server nastartujete spouštěním souboru PDPControl, který se nacházi c:/PHPDevPack/bin/PDPControl

Instalace lokálního serveru na Ubuntu.

Otevřeme terminál a napišeme:

sudo apt-get install lamp-server^

Začne se instalace, akorat budete muset zadát heslo pro přístup k MySQL databázi. Pro instalaci phpmyadmin použíjeme následujicí příkaz:

sudo apt-get install libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql phpmyadmin

Zase akorat zadate heslo, které jste zadávali při instalaci MySQL. Tímto je instalace ukončena, server se nacházi na stejne adrese http://localhost a http://localhost/phpmyadmin. Složka www se nacházi ve složce var /var/www a konfigurační soubory ve složce /etc.

Závěr

Ted´ by už snad všem měl fungovat lokální server. Doufám, že tento článek byl pro Vás přínosný.

Systém Orphus
Napište komentář.
Celkem komenrářů(0)